Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 listopada 2010

Minister: Niebawem decyzja prezydenta ws. dopalaczy

Minister Nowak pytany w TVN24, czy prezydent podpisze ustawę zakazującą handlu dopalaczami powiedział, że prezydenccy prawnicy wspólnie z prawnikami rządowymi od kilku dni dokładnie analizują zapisy ustawy i niebawem, w przeciągu kilku godzin, prezydent ogłosi swoją decyzję w tej sprawie. – Dzisiaj najdalej jutro ta decyzja będzie – zapewnił minister.

– Przypomnę, że prezydent jest absolutnie na pierwszej linii walki z dopalaczami i handlarzami dopalaczami, natomiast z mocy zapisów Konstytucji musi zbadać każdą ustawę z punktu widzenia zgodności tej ustawy z Konstytucją – mówił minister Nowak.

- Bez wątpienia jest tak, że prezydent wspólnie z premierem, marszałkiem Sejmu i Senatu [są] przeciwko dopalaczom. Ten krąg jest bardzo mocny i trzyma się dobrze – dodał.

Pytany o spotkanie z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, minister Sławomir Nowak powiedział, że spotkanie w Kancelarii Premiera nie ma nic wspólnego z planowanym spotkaniem rodzin smoleńskich z Pierwszą Damą. – Spotkanie na zaproszenie pani prezydentowej Anny Komorowskiej z rodzinami smoleńskimi, które uczestniczyły w pielgrzymce, której patronowała Pierwsza Dama, to zupełnie inna kwestia. To są dwa odrębne spotkania – tłumaczył minister Nowak.

Jak mówił, spotkanie uczestników pielgrzymki smoleńskiej z Anną Komorowską odbędzie się w środę w Belwederze. – Zaproszone zostały wszystkie rodziny, nie tylko te, które brały udział w pielgrzymce – zaznaczył minister.
 

Poleć znajomemu