Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 7 listopada 2010

„Polska będzie liderem postępu integracji europejskiej”

Dzięki mojej aktywności Polska odzyskuje dobry wizerunek na zewnątrz. Polska wraca do serca Europy. Wyraźnie wraca nadzieja, że Polska będzie odgrywała pozytywną rolę jednego z liderów postępu integracji europejskiej. Wielu w Europie z ulgą przyjęło, że zakończył się etap walki o samolot, krzesło, o to kto jedzie na jaki szczyt, itp. – powiedział Bronisław Komorowski w wywiadzie dla Onet.pl

Prezydent deklaruje również, że nie będzie miał zahamowań w wetowaniu ustaw jeśli będzie widział taką potrzebę: "Jeżeli uznam, że jakaś ustawa jest wadliwa i szkodliwa, to ją zawetuję bez względu na to jakiej jest proweniencji, jaki rząd ją przygotował. Nie będę jednak wetował na złość, żeby utrącić jakieś ustawy lub żeby zrobić kłopot rządowi".

Pytany, jak zakończyć wojnę polsko-polską, Bronisław Komorowski odpowiedział, iż "świat nie kończy się na Jarosławie Kaczyńskim i na PiS" i że "to obywatele oceniają kto jest warty nagrody, a kto kary za zdolność do współpracy lub jej brak".

Prezydent mówi także, że nie wierzy w sukces partii Palikota i że nie zamierza wypierać się znajomości z Januszem Palikotem. - Janusz Palikot popełnił błąd najpierw uprawiając politykę nadmiernej wojowniczości, a teraz odchodząc z PO - mówi Bronisław Komorowski.

Na pytanie czy jako Prezydent RP zamierza składać publiczne raporty o stanie swojego zdrowia, wzorem np. prezydenta USA Bronisław Komorowski odpowiedział: "Nie zamierzam tego czynić. Sfera prywatności musi być szanowana, nawet jeśli to dotyczy Prezydenta RP".
 

Poleć znajomemu