Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 6 listopada 2010

Prezydent: Teraz poluję z aparatem fotograficznym

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w sobotę, że polowania to dla niego bardzo ważny fragment życia prywatnego, ale mimo wszystko stara się wyruszać na "łowy" z aparatem fotograficznym.


Bronisław Komorowski o tym, że zamieni strzelbę na aparat fotograficzny, mówił w kampanii wyborczej. - Moje obietnice, które złożyłem moim własnym dzieciom, a nie komu innemu, dotyczyły tego, że będę starał się polować bez strzelby, ale z aparatem fotograficznym i bardzo się staram - powiedział dziennikarzom.


- Nie ukrywam, że to jest jedno z największych wyrzeczeń, które wiążą się ze zmianą w moim życiu, ale ja w dalszym ciągu poluję. Jeżdżę na polowania z moimi bliskimi, moimi przyjaciółmi - dodał.


Poinformował, że planuje pojechać na polowanie w związku z przypadającym na początku listopada świętem Hubertusa. Święto myśliwych organizowane jest na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Prezydent Komorowski oświadczył, że chce ten dzień spędzić ze swoimi przyjaciółmi myśliwymi, bo uważa tę pasję za jedną z najpiękniejszych.


- Z nią się wiążę umiłowanie przyrody, umiłowanie przygody również, tyle że tę przygodę staram się przeżywać z użyciem nie sztucera, a aparatu fotograficznego. Ale poluję, jestem członkiem związku łowieckiego i nie wyrzekam się moich przyjaciół myśliwych - podkreślił.


Zapowiedział, że na kolejne polowanie zabierze ze sobą aparat i liczy na zrozumienie swoich przyjaciół myśliwych. - Chcę być razem z nimi na polowaniu, w nieco zmienionych warunkach - dodał.(PAP)
 

Poleć znajomemu