Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 1 października 2010

"Rosyjski prezydent przyjedzie w tym roku do Polski"

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w tym roku odwiedzi Polskę - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że podczas niedawnej rozmowy telefonicznej z Miedwiediewem doszło do potwierdzenia daty; nie chciał jej podać bez - jak powiedział - "decyzji na piśmie".

Prezydent Komorowski pytany w piątek przez dziennikarzy, czy podczas rozmowy była mowa o dacie wizyty prezydenta Rosji, odparł: jest potwierdzona data. Nie chciał jednak jej podać. - Takie terminy podaje się do wiadomości publicznej jak już jest oficjalnie, na piśmie decyzja - zaznaczył.

- Tak jak się umówiłem w maju w czasie mojego pobytu w Moskwie, będzie to w tym roku - podkreślił.

Bronisław Komorowski poinformował, że omawiał też z Miedwiediewem kwestie związane z wyjazdem przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do Rosji i udziału w tym wydarzeniu małżonki rosyjskiego przywódcy. Dodał, że "jest akceptacja" dla spotkania żon prezydentów w Smoleńsku. - Natomiast musimy dograć szczegóły techniczne - podkreślił.

Jak zaznaczył, Kancelaria Prezydenta jedynie wspomaga logistycznie i organizacyjnie wyjazd rodzin do Smoleńska. - Chcielibyśmy utrzymać jak najbardziej prywatny charakter tego wydarzenia. Żony obu prezydentów potwierdzałyby, że nie ma to charakteru politycznego, ale ma charakter istotnie wpływający na pogłębienie emocjonalnych związków między społeczeństwem polskim i rosyjskim po dramacie smoleńskim - powiedział prezydent Komorowski.(PAP)

Poleć znajomemu