Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 28 września 2010

Żałoba w woj. zachodniopomorskim

Pałac Prezydencki

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w porozumieniu z Premierem wojewoda zachodniopomorski rozporządzeniem wprowadza jednodniową żałobę na terenie województwa zachodniopomorskiego w związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru, jaki miał miejsce w niedzielę (26 września) pod Berlinem. Zobacz także: Prezydent wnioskuje o żałobę w woj. zachodniopomorskim Depesza kondolencyjna prezydenta Niemiec

„Oddając hołd ofiarom tego tragicznego w skutkach wydarzenia i chcąc uczcić Ich pamięć ogłasza się dzień 28 września 2010 r. dniem żałoby na terenie województwa zachodniopomorskiego” – czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

W związku z żałobą na budynkach instytucji publicznych w Zachodniopomorskiem zostaną opuszczone do połowy flagi narodowe. Wojewoda apeluje o nieorganizowanie w tym dniu imprez o charakterze rozrywkowym, a w razie braku możliwości ich odwołania, o godne uczczenie pamięci ofiar.

Równocześnie informujemy, że w holu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą się wpisywać osoby chcące złożyć wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku.

 

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
 

Poleć znajomemu