Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 30 lipca 2010

Szef Kancelarii o zaprzysiężeniu Prezydenta RP

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski

Jak powiedział minister Jacek Michałowski podczas konferencji w Pałacu Prezydenckim, zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego odbędzie się 6 sierpnia o 10 rano, jeżeli Sąd Najwyższy wyda uchwałę o ważności wyborów prezydenckich 3 sierpnia.

 

Tego samego dnia, w południe planowana jest msza święta w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana na Starym Mieście w Warszawie koncelebrowana przez metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza.

 

O godz. 14 - mówił minister Michałowski - na Zamku Królewskim przewidziana jest uroczystość przekazania insygniów Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego Komorowskiemu. - Pan prezydent staje się kawalerem obu tych odznaczeń - zaznaczył prezydencki minister.

 

Minister Michałowski powiedział, że 15 sierpnia Bronisław Komorowski będzie obecny na centralnych uroczystościach z okazji święta Wojska Polskiego na Pl. Piłsudskiego, kiedy to w sposób faktyczny przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi.

 

Jak podkreślił minister, obecnie prezydent-elekt intensywnie pracuje nad tekstem orędzia, które wygłosi w Sejmie po zaprzysiężeniu 6 sierpnia.

 

Pytany o upamiętnienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trakcie inauguracji prezydentury Komorowskiego, Michałowski powiedział, że jest przekonany, że tak będzie.

 

1, 2, 3, NASTĘPNA
Poleć znajomemu