Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 25 września 2021

Do uczestników obchodów 40-lecia szpitala im. Józefa Dietla w Krakowie

Uczestnicy uroczystych obchodów jubileuszu

40-lecia Szpitala Specjalistycznego

im. Józefa Dietla w Krakowie

 

 

Szanowni Przedstawiciele Władz Państwowych i Lokalnych!

Szanowny Panie Dyrektorze!

Szanowni Pracownicy Szpitala im. Józefa Dietla!

Panie i Panowie!

 

Z okazji jubileuszu 40-lecia Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla składam gratulacje wszystkim członkom Kierownictwa oraz Pracownikom tej zasłużonej placówki. O przyjęcie szczególnie uroczystych powinszowań i wyrazów szacunku proszę wieloletniego Dyrektora Szpitala, Pana Doktora Andrzeja Kosiniaka-Kamysza. Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm, z jakimi pełni Pan swoją służbę wobec chorych oraz, jako przełożony, wobec pracowników Szpitala Dietla. Gratuluję i serdecznie dziękuję związanym ze Szpitalem osobom, które zostaną dzisiaj uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Pragnę też wyrazić uznanie i wdzięczność całemu personelowi medycznemu, pomocniczemu i administracyjnemu tej lecznicy. To Państwa wspólnemu, codziennemu trudowi zawdzięcza ona swoje sukcesy.

 

Czterdzieści lat to długi czas. W przypadku instytucji takich, jak Państwa Szpital, wydaje się on jeszcze dłuższy – zważywszy na skalę i specyfikę wyzwań, z którymi mierzą się Państwo każdego dnia. Co roku w murach Szpitala Dietla tysiące krakowian oraz mieszkańców całego województwa małopolskiego zyskują nadzieję i pokrzepienie, fachową pomoc i ulgę w cierpieniu. Powracają do zdrowia i do bliskich. Podejmują na nowo swoją aktywność zawodową i społeczną. Dlatego można powiedzieć, że chroniąc podstawowe, bezcenne dobra, jakimi są życie i zdrowie ludzkie, jednocześnie pomagają Państwo pomnażać to dobro wspólne, które jest dziełem Państwa pacjentów.

 

Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla pozostaje wierny idei swego patrona, który jako uczony i lekarz – praktyk, ale też jako wybitny Prezydent Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa stale poszukiwał nowych sposobów na poprawę jakości życia swoich współobywateli. Na ręce Pana Dyrektora składam podziękowania wszystkim, którzy przez minione cztery dekady przyczyniali się do rozwoju i modernizacji Państwa placówki oraz zapewniali fachową opiekę zdrowotną jej pacjentom – szczególnie w chwilach próby, jakich doświadczyliśmy za sprawą pandemii wirusa SARS-CoV2. Ufam, że również w nadchodzących dekadach Zespół Szpitala Dietla będzie dawał inspirujący przykład profesjonalizmu i wierności ideałom hipokratejskim.

 

Szanowni Państwo, jako Prezydent Rzeczypospolitej oraz jako krakowianin raz jeszcze z serca dziękuję za Państwa służbę, za oddanie, z jakim wypełniają Państwo swoją niezmiernie ważną misję. Życzę wytrwałości, satysfakcji z wielu sukcesów zawodowych oraz wszystkiego, co najlepsze dla Państwa rodzin i bliskich.

 

Z wyrazami szacunku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu