Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 11 września 2021

Do uczestników gali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego

Gala 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. Zastępca szefa KPRP Piotr Ćwik odczytał list Prezydenta i wręczył odznaczenia państwowe

Uczestnicy i Organizatorzy

uroczystej gali

z okazji 100-lecia

Polskiego Związku Tenisowego

w Warszawie

 

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam uczestników uroczystej gali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. Cieszę się, że ta wspaniała dyscyplina, jaką jest tenis, kojarzona z zasadami fair play, wysoką kulturą sportowej rywalizacji i emocjami na najwyższym poziomie, jest tak popularna w naszym kraju, a nasi reprezentanci odnoszą w niej coraz bardziej spektakularne sukcesy.

 

Jest w tym z pewnością wielka zasługa Polskiego Związku Tenisowego, który przed stu laty zjednoczył w odrodzonej Polsce miłośników białego sportu. Już wówczas polscy tenisiści walczyli w najważniejszych międzynarodowych turniejach, występując w biało-czerwonych barwach. Podobnie jak przedstawiciele innych dyscyplin, wraz z wybuchem II wojny światowej stanęli oni do walki o wolną Polskę. Tak było w przypadku Przemysława Warmińskiego, który zginął w trakcie obrony stolicy we wrześniu 1939 roku, i jego deblowego partnera Włodzimierza Marszewskiego, który przez całą wojnę działał w konspiracji, a w 1948 roku został skazany na karę śmierci jako Żołnierz Wyklęty.

 

Zobacz także: Odznaczenia na gali 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego Polski Związek Tenisowy to jednak przede wszystkim sto lat działalności społecznej na rzecz popularyzacji tenisa, krzewienia kultury fizycznej, reprezentowania polskiego środowiska tenisowego na arenie międzynarodowej. Z okazji pięknego jubileuszu pragnę gorąco podziękować obecnym i byłym Władzom Polskiego Związku Tenisowego, a także działaczom, trenerom, zawodnikom oraz wszystkim, którzy przez ostatnie sto lat tworzyli tę wielką społeczność.


Składam serdeczne gratulacje odznaczonym. Życzę Państwu kolejnych sukcesów oraz wielu lat dalszej pomyślnej działalności dla dobra polskiego sportu.

 

Z wyrazami szacunku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List odczytał Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik.

Poleć znajomemu