Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 lipca 2021

List na otwarcie skoczni narciarskich Średnia Krokiew w Zakopanem

Uczestnicy i Organizatorzy

uroczystego otwarcia

skoczni narciarskich Średnia Krokiew

w Zakopanem

 

 

Szanowni Państwo!

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników dzisiejszej uroczystości otwarcia kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Cieszę się, że obiekt służący polskim sportowcom został tak wspaniale przebudowany i zmodernizowany.

 

Reprezentanci Polski w skokach narciarskich odnoszą spektakularne sukcesy. Jesteśmy dumni z osiągnięć polskich skoczków, którzy nie tylko skutecznie konkurują z najlepszymi w najważniejszych międzynarodowych zawodach, ale często nie mają sobie równych. Ich postawa zachęca coraz więcej młodych ludzi do uprawiania tej trudnej dyscypliny, a w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się też rywalizacja kobiet.

 

Skoki narciarskie gromadzą ogromne rzesze kibiców, którzy śledzą sportowe zmagania, trzymając kciuki za biało-czerwonych, a organizowane w Zakopanem i Wiśle międzynarodowe imprezy przyciągają licznych gości z zagranicy, przyczyniając się do zwiększenia ruchu turystycznego. Tym bardziej potrzebne są nowoczesne i funkcjonalne obiekty, na których polscy skoczkowie będą trenować i występować, a młodzież będzie mogła w jak najlepszych warunkach doskonalić swoje umiejętności.

 

Dziękuję wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w projekt przebudowy i modernizacji kompleksu skoczni Średnia Krokiew. Jest to inwestycja o wielkim znaczeniu dla polskiego sportu. Zawodnikom i trenerom życzę, aby oddany dziś do użytku obiekt jak najlepiej służył rozwojowi polskich skoków narciarskich, a kibicom, by jak najczęściej mogli cieszyć się ze zwycięstw Polaków.

 

Z wyrazami szacunku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List został odczytany przez prezydenckiego doradcę Piotra Nowackiego.

Poleć znajomemu