Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 lipca 2021

Do uczestników promocji oficerskiej w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

Uczestnicy

uroczystej promocji oficerskiej

w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

w Kaliszu

 

Szanowny Panie Generale!

Szanowne Funkcjonariuszki i Szanowni Funkcjonariusze Służby Więziennej!

Szanowni Państwo!

 

Pozdrawiam serdecznie uczestników promocji oficerskiej w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Gratuluję nowo mianowanym oficerom pomyślnego zakończenia ważnego etapu na drodze Państwa osobistego rozwoju i kariery zawodowej w służbie Ojczyźnie. Od dziś rozpoczną Państwo pracę w korpusie oficerskim Służby Więziennej, pełniąc ważną rolę w obszarze bezpieczeństwa państwa.

 

Jest to służba trudna i odpowiedzialna, która wymaga szczególnych predyspozycji, profesjonalizmu i oddania. Państwa misją będzie egzekwowanie odpowiedzialności karnej, ale także ochrona obywateli przed sprawcami przestępstw i udział w procesie resocjalizacji osób, które weszły w konflikt z prawem. Dziękuję, że wybrali Państwo tę właśnie formację, której działania choć nie są na co dzień tak powszechnie widoczne jak innych służb mundurowych, to jednak zasługują na najwyższy szacunek i uznanie. Gratulując dzisiejszej promocji, życzę Państwu wytrwałości, skutecznej i bezpiecznej realizacji powierzonych zadań oraz wielu sukcesów zawodowych. Niech konsekwentne przestrzeganie zasad praworządności, bezstronności i humanitaryzmu, wysiłek włożony w przygotowanie skazanych do życia w społeczeństwie, a także pozytywne oddziaływanie własnym przykładem będą dla Państwa źródłem satysfakcji i dają poczucie dobrze pełnionej misji. Serdeczne życzenia składam także Państwa rodzinom i bliskim, którzy dzielą z Państwem trudy tej niełatwej służby.

 

Składam też gorące podziękowania Władzom Rektorskim i pracownikom Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu, która od lat kształci funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz specjalistów w dziedzinie penitencjarystyki, ochrony ludności, mediacji, zarządzania czy dowodzenia jednostkami specjalnymi. Tworzą Państwo uczelnię, której misja ma szczególny wymiar dla systemu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. Dziękuję za Państwa profesjonalizm i zaangażowanie w pracę naukową i dydaktyczną. Całej społeczności Szkoły życzę dalszego pomyślnego rozwoju, a wszystkich Państwa raz jeszcze bardzo serdecznie pozdrawiam.

 

Z wyrazami szacunku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List odczytał Sekretarz Stanu w KPRP Andrzej Dera.

Poleć znajomemu