Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 lutego 2021

Życzenia dla Anny Milewskiej

Pani

                                                                                              Anna Milewska

 

Wielce Szanowna Pani – Czcigodna Jubilatko!

 

W wyjątkowym dniu Pani urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania dla Pani artystycznego dorobku.

 

Bogactwo stworzonych przez Panią ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych odzwierciedla Pani niezwykły talent i wszechstronność. Widzowie teatrów im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatru Powszechnego w Łodzi, a także scen warszawskich: Teatru Ziemi Mazowieckiej, Teatru Klasycznego, Teatru Studio, przez lata mogli podziwiać Panią w sztukach najwybitniejszych dramaturgów. Imponująca jest Pani bogata filmografia, na którą składają się zarówno role bardzo poważne, skłaniające do zadumy i refleksji, jak i niezapomniane, pełne wdzięku i ciepła postacie serialowe, dzięki którym była Pani i wciąż pozostaje stałym i mile widzianym gościem w milionach polskich domów. Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje Pani współpraca z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji, której owocem są zrealizowane z Pani udziałem znakomite słuchowiska i spektakle, w tym adaptacje arcydzieł polskiej i światowej literatury.

 

Wysoko cenione są Pani wiersze, a także poruszająca autobiografia opisująca Pani życie u boku Andrzeja Zawady, z którym dzieliła Pani miłość do gór i zachwyt nad pięknem przyrody. Potwierdzeniem Pani zasług są liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Z okazji Pani urodzin pragnę raz jeszcze gorąco podziękować za wkład, jaki wniosła Pani w rozwój polskiej kultury, i przekazać najlepsze życzenia dobrego zdrowia oraz wielu sił do dalszej twórczej aktywności.

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii

Andrzej Duda


 

Poleć znajomemu