Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 19 września 2021

Spotkanie Prezydenta RP z organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny

Prezydent i inne osoby siedzą w sali przy stołem, na stole leżą dokumenty.   |   Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny. Tegoroczna edycja marszu odbywa się pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”. W spotkaniu uczestniczyła także minister w Kancelarii Prezydenta RP Bogna Janke.

 

Zobacz także: Marsz dla Życia i Rodziny Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2005 r. w Warszawie. Od tego czasu marsze odbyły się w ponad 140 miastach i miejscowości i z każdym rokiem ta liczba rośnie. Przed rokiem do marszu, który wyruszył spod placu Zamkowego w Warszawie i przeszedł Krakowskim Przedmieściem pod Bazylikę św. Krzyża, dołączył Andrzej Duda. 

 

Marsze są organizowane, by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

 

Celem tegorocznej, szesnastej edycji Marszu, było wyrażenie poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa i ochrony życia poczętego oraz podkreślenie roli ojca i męża w życiu rodziny, także w kontekście zapewnienia jej bezpieczeństwa przed współczesnymi zagrożeniami  ideologicznymi i kulturowymi. Honorowy patronat nad Marszem Życia i Rodziny objęła Konferencja Episkopatu Polski.


Uczestnicy spotkania z Panem Prezydentem przedstawili m.in. postulat przeniesienia obchodów Dnia Ojca w Polsce z 23 czerwca na 19 marca, dzień wspomnienia o św. Józefa. Podkreślali, że postać św. Józefa może stanowić dla współczesnych mężczyzn wzór ojcostwa i odpowiedzialności za całą rodzinę. W niektórych państwach, np. w Hiszpanii, Włoszech i Chorwacji, Dzień Ojca obchodzony jest właśnie w uroczystość św. Józefa.
 

 

Poleć znajomemu