Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 31 sierpnia 2021

Odprawa z szefem MON, dowódcami wojska i służb

Prezydent i minister schodzą po schodach budynku   |   Prezydent i Minister Obrony Narodowej uczestniczyli w odprawie kadry kierowniczej Wojska Polskiego oraz szefów służb Andrzej Duda: Tematami rozmowy były sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, w Afganistanie i manewry Zapad-2021 Prezydent: Dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób wzmocnić ochronę Rzeczypospolitej, a także i ochronę granicy Prezydent: Analizujemy w szczegółach uchwałę rządu ws. wprowadzenia w pasie granicznym stanu wyjątkowego Briefing po odprawie, w której uczestniczyli Prezydent, Minister Obrony Narodowej, dowódcy Wojska Polskiego oraz szefowie służb Briefing po odprawie, w której uczestniczyli Prezydent, Minister Obrony Narodowej, dowódcy Wojska Polskiego oraz szefowie służb Briefing po odprawie, w której uczestniczyli Prezydent, Minister Obrony Narodowej, dowódcy Wojska Polskiego oraz szefowie służb

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, w Afganistanie oraz manewry Zapad-2021, których kulminacja spodziewana jest w dniach 10-16 września – to tematy odprawy Prezydenta Andrzeja Dudy i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, kadry kierowniczej Wojska Polskiego oraz szefów służb.

 

– Dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób wzmocnić ochronę Rzeczypospolitej, a także i ochronę granicy – mówił Prezydent Andrzej Duda.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

Prezydent poinformował, że analizowana jest w szczegółach uchwała Rady Ministrów ws. wprowadzenia w przygranicznym pasie z Białorusią stanu wyjątkowego. – Inicjatywy ze strony rządowej są przeze mnie w tej chwili bardzo poważnie rozważane. Analizujemy w szczegółach uchwałę, którą przyjęła Rada Ministrów dotyczącą wprowadzenia w pasie granicznym stanu wyjątkowego, a więc umocnienia granicy i uspokojenia sytuacji mieszkańców w tamtej okolicy – powiedział.


– Mam nadzieję, że kiedy decyzja zostanie przeze mnie już podjęta – proszę się jej spodziewać w najbliższym czasie – to spotka się ona z przychylnością polskiego Sejmu. Mam nadzieję, że zaaprobują ją także przedstawiciele opozycji – zaznaczył Prezydent.

 

 

Prezydent dziękował także żołnierzom oraz dyplomatom za niezwykle sprawne i odpowiedzialne przeprowadzenie akcja ewakuacji z Afganistanu. –Nie tylko uratowaliśmy tych, którzy współpracowali z polskimi siłami zbrojnymi w Afganistanie, z polskimi kontyngentami, z naszą dyplomacją, ale także i odpowiedzieliśmy pozytywnie na wiele próśb, które były do nas kierowane przez przedstawicieli innych państw i instytucji międzynarodowych o to, aby przeprowadzić ewakuację. Dokonaliśmy tej ewakuacji. Nie mam żadnych wątpliwości, że w ten sposób pozycja Polski na arenie międzynarodowej została wzmocniona – powiedział. 

 

Poleć znajomemu