Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 15 sierpnia 2021

Ustawa o odbudowie Pałacu Saskiego podpisana [PL/EN]

prezydent siedzi przy stole i podpisuje dokument   |   Sala Orderu Orła Białego | Podpisanie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie Sala Orderu Orła Białego | Podpisanie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie Sala Orderu Orła Białego | Podpisanie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie Sala Orderu Orła Białego | Podpisanie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie Sala Orderu Orła Białego | Podpisanie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie

Prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisał ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. 

 

Zobacz także: W niedzielę podpisanie ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego Prezydent: Odbudowa Pałacu Saskiego to wielkie dzieło o charakterze symbolicznym Wystąpienie podczas uroczystości przekazania projektu ustawy dot. odbudowy Pałacu Saskiego Prezydent podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego Ustawa jest inicjatywą Prezydenta. Andrzej Duda ogłosił ją 11 listopada 2018 r. – w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – jako „Deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie dla uczczenia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

– Dziękuję wszystkim Państwu, którzy zaangażowali się w sprawę odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej – zespołu budynków, który był kiedyś jednym z najważniejszych symboli Warszawy – mówił Andrzej Duda.

 

Ocenił, że ta odbudowa powinna dawno nastąpić. – Mam nadzieję, że teraz dzięki tej ustawie o przygotowaniu i realizacji inwestycji te wspaniałe obiekty zostaną Warszawie, Warszawiakom, Polsce i nam wszystkim przywrócone, jako budynki, w których będzie realizowana działalność społeczna, kulturalna i edukacyjna – akcentował.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

ENGLISH VERSION >>

 

W uroczystości, która odbyła się w Sali Orderu Orła Białego uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Premier Mateusz Morawiecki, ministrowie Kancelarii Prezydenta.

Poleć znajomemu