Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 sierpnia 2015

Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Ukrainy

  |   Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Ukrainy Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Ukrainy

W piątek prezydenci Polski i Ukrainy w rozmowie telefonicznej potwierdzili konieczność wzmocnienia wysiłków na rzecz pokoju na wschodzie Ukrainy.

 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy gratulując zwycięstwa w wyborach i życząc sukcesów w pełnieniu urzędu Prezydenta RP.

 

W rozmowie prezydent Poroszenko potwierdził strategiczny wymiar relacji polsko-ukraińskich opartych na wspólnych europejskich wartościach i gotowość do ich pogłębienia.

 

Prezydent Ukrainy poinformował o pogarszającej się sytuacji na wschodzie Ukrainy i naruszaniu postanowień rozejmu z Mińska. Prezydenci podkreślili konieczność wzmocnienia wysiłków na rzecz pokoju na Ukrainie z udziałem szerokiej koalicji partnerów, w tym Polski.

 

Polski prezydent zapewnił o swojej woli dobrej i intensywnej współpracy z prezydentem Ukrainy oraz o kontynuowaniu polskiej aktywności w polityce wschodniej.  Poinformował również w najbliższym czasie uda się z misją do Kijowa jako specjalny wysłannik Prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski w celu szczegółowego uzgodnienia planu przyszłych kontaktów.

 

Poleć znajomemu