Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 lipca 2021

Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl

prezydent i przewodniczący idą, rozmawiając, za nimi osoby towarzyszące   |   Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl Tokio. Spotkanie z Przewodniczącym MKOl

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Tokio z Przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem.

 

 

Następnie Prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito.

 

Prezydent RP wziął również udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

 

Jak mówił  Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, Prezydent leci do Tokio, gdyż chciałby w ten sposób „wyrazić wsparcie i solidarność z naszymi sportowcami”. – To był dla nich niezmiernie trudny sezon. Każdy, kto uprawiał sport wie, co znaczy przełożenie igrzysk, że wiąże się to ze zmianą całego cyklu przygotowań – podkreślił minister.

 

Wczoraj Andrzej Duda odwiedził Ośrodek Pomocy Społecznej Fukudenkai, który w latach 20. ubiegłego wieku udzielił pomocy sierotom po polskich zesłańcach na Syberię, a następnie w Ambasadzie RP w Tokio uhonorował Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę.

Lokalizacja

Poleć znajomemu