Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 9 listopada 2015

Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

  |   Przyjazd do Pałacu Apostolskiego Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Audiencja u papieża Franciszka Spotkanie z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem Pożegnanie przed Pałacem Apostolskim Spotkanie prezydenta z dziennikarzami Spotkanie prezydenta z dziennikarzami Spotkanie prezydenta z dziennikarzami Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP Uroczystość wręczenia odznaczeń w Ambasadzie RP

Ponad 20 minut trwała w poniedziałek przed południem rozmowa w cztery oczy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Następnie do papieskiej biblioteki, w której odbywała się audiencja, weszli pozostali członkowie delegacji z małżonką prezydenta Agatą i córką Kingą.

 

 - Ojciec Święty jest niesamowity. Człowiek niezwykle spokojny, emanujący dobrem – mówił po spotkaniu prezydent dodając, że Franciszek wywarł na nim wielkie wrażenie.

 

W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Jak mówił, rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce i na świecie, w szczególności problemu uchodźców i sytuacji na Ukrainie. – Jest sprawą jednoznaczną dla Ojca Świętego i Jego współpracowników, dla mnie także, że na Ukrainie potrzebny jest trwały pokój. Nie można dopuścić do tego, żeby istniała tam sytuacja zamrożonego konfliktu, powinno się doprowadzić do trwałego pokoju – mówił prezydent. – Nie można akceptować łamania prawa międzynarodowego i z tym demokratyczny świat nie powinien się zgadzać – dodał. Zobacz także: "Ojciec Święty pragnąłby Europy solidarności”

 

Podczas spotkania prezydent zapewnił Ojca Świętego, że przygotowania do Światowych Dni Młodzieży idą zgodnie z planem.

 

 
Andrzej Duda podarował papieżowi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, życząc by Matka Boska opiekowała się Ojcem Świętym. Od Franciszka prezydent otrzymał papieski medal oraz egzemplarz encykliki "Laudato si'". Żegnając się prezydent wyraził radość, że mógł osobiście poznać papieża Franciszka. Poprosił go o modlitwę.
Zobacz także: Wizyta Pary Prezydenckiej w Watykanie Od niedzieli wizyta Pary Prezydenckiej w Watykanie Prezydent odznaczył Polaków pracujących w Watykanie „Udział premier w szczycie na Malcie to kwestia dobrej woli”
Po audiencji prezydent Andrzej Duda rozmawiał z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem. Później, podczas ceremonii w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej, prezydent odznaczył Polaków pracujących w Stolicy Apostolskiej.

 
Po południu prezydent złożył wieniec pod pomnikiem J. Piłsudskiego w Rzymie, a wieczorem w Ambasadzie RP spotkał się z Polonią mieszkającą we Włoszech.


Poniedziałek to drugi dzień wizyty prezydenta z małżonką w Watykanie. W niedzielę polska Para Prezydencka uczestniczyła w mszy świętej w Bazylice św. Piotra przy grobie świętego Jana Pawła II celebrowanej przez polskich księży pod przewodnictwem Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego i z udziałem prezydenckiego kapelana ks. Zbigniewa Krasa.

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu