Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 8 listopada 2015

Wizyta Pary Prezydenckiej w Watykanie

  |   Prezydent Andrzej Duda przed wylotem do Rzymu Powitanie Pary Prezydenckiej na lotnisku w Rzymie Powitanie Pary Prezydenckiej na lotnisku w Rzymie Powitanie Pary Prezydenckiej na lotnisku w Rzymie Powitanie Pary Prezydenckiej na lotnisku w Rzymie Para Prezydencka w Rzymie Para Prezydencka w Rzymie Para Prezydencka w Rzymie Para Prezydencka w Rzymie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie Para Prezydencka w Watykanie

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął w niedzielę po południu wizytę w Watykanie. Jej pierwszym punktem była msza święta w Bazylice św. Piotra przy grobie świętego Jana Pawła II celebrowana  przez polskich księży pod przewodnictwem Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego i z udziałem prezydenckiego kapelana ks. Zbigniewa Krasa. 

 

Arcybiskup Zimowski mówił o konieczności moralnej i duchowej odnowy Polski. - Musimy być ludźmi sumienia. Polska potrzebuje dziś ludzi sumienia (…). Nie wolno nam nigdy i pod żadnym pretekstem, służąc ojczyźnie i naszym rodakom, działać wbrew sumieniu lub porzucać sumienie – podkreślił.

 

- Jak to dobrze, że nauczanie naszego wielkiego rodaka świętego Jana Pawła II wpisuje się w pana program, panie prezydencie, i osób panu towarzyszących i oby, daj Boże, tak rozumiana służba przeniknięta zaufaniem budowanym na prawdzie mogła, z Bożym błogosławieństwem, być dogłębnie realizowana na obecnym etapie dziejów naszej ojczyzny – powiedział.

 

W mszy uczestniczyło kilkuset pielgrzymów z Polski i Polaków mieszkających w Rzymie. Po jej zakończeniu prezydent z małżonką Agatą złożyli wiązankę kwiatów na grobie św. Jana Pawła II. Później przywitali się z Polakami, którzy uczestniczyli w nabożeństwie.

 

W poniedziałek Para Prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Odbędzie się taż spotkanie z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Prezydent odznaczy także polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej.  Zobacz także: Od niedzieli wizyta Pary Prezydenckiej w Watykanie
 
W wizytcie w Watykanie uczestniczą także Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska, Szef Gabinetu Adam Kwiatkowski oraz Sekretarz Stanu Krzysztof Szczerski, a także Dyrektor Generalna Grażyna Ignaczak-Bandych. (inf. własna, PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu