Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 5 września 2021

Prezydent RP na Dożynkach Jasnogórskich

Prezydent stoi na podwyższeniu, prawa ręką pozdrawia tłum zgromadzony poniżej   |   Jasna Góra | Prezydent RP Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich Jasna Góra | Prezydent RP Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich Jasna Góra | Prezydent RP Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Jasna Góra | Prezydent RP Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich Jasna Góra | Prezydent RP Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze Dożynki na Jasnej Górze

W niedzielę Prezydent RP wziął udział w Dożynkach Jasnogórskich. Podczas wystąpienia przypomniał słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość. Głęboką miłość ku ziemi ojczystej i wszystkiego tego, co ją stanowi”.
 

 

Prezydent RP podziękował „za wszystkie działania prowadzone dla polskiego rolnictwa”. – Niech Pan Bóg błogosławi polskich rolników i polską wieś – powiedział. 
 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 


 

W uroczystościach udział wzięli też Sekretarz Stanu w KPRP Błażej Spychalski oraz Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Jan K. Ardanowski.
 

 

Poleć znajomemu