Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 lipca 2021

Wizyta w stoczni Remontowa HOLDING S.A. w Gdańsku

  |   Baza Morskiego Oddziału Straży Granicznej na Westerplatte Baza Morskiego Oddziału Straży Granicznej na Westerplatte Prezydent ogląda stocznię Remontowa HOLDING S.A. z pokładu jednostki pływającej Prezydent ogląda stocznię Remontowa HOLDING S.A. z pokładu jednostki pływającej Prezydent ogląda stocznię Remontowa HOLDING S.A. z pokładu jednostki pływającej Prezydent ogląda stocznię Remontowa HOLDING S.A. z pokładu jednostki pływającej Prezydent ogląda stocznię Remontowa HOLDING S.A. z pokładu jednostki pływającej Prezydent ogląda stocznię Remontowa HOLDING S.A. z pokładu jednostki pływającej Spotkanie z pracownikami stoczni Remontowa HOLDING S.A. Spotkanie z pracownikami stoczni Remontowa HOLDING S.A. Wizyta Prezydenta RP w stoczni Remontowa HOLDING S.A. Zwiedzanie ORP „Albatros” Zwiedzanie ORP „Albatros” Wizyta Prezydenta RP w stoczni Remontowa HOLDING S.A. Wizyta Prezydenta RP w stoczni Remontowa HOLDING S.A. Wizyta Prezydenta RP w stoczni Remontowa HOLDING S.A. Wizyta Prezydenta RP w stoczni Remontowa HOLDING S.A.

Prezydent RP Andrzej Duda złożył wizytę w Stoczni Remontowa HOLDING S.A. w Gdańsku. Obejrzał stocznię z pokładu jednostki pływającej, a także spotkał się z zarządem oraz pracownikami. – Patrzę z dumą na polski przemysł stoczniowy, który tutaj jest reprezentowany, i który tutaj wspaniale się rozwija – mówił Prezydent, wyrażając radość, że zadania inwestycyjne są realizowane. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

 

Prezydent wyraził radość z możliwości złożenia wizyty w zespole stoczni, który obecnie remontuje i buduje statki, reprezentując Rzeczpospolitą w ten sposób w skali ogólnoświatowej.


– Byłem przed momentem w tej części, w której następują remonty, modernizacje i przeróbki statków, w dokach są statki z całego świata – mówił Andrzej Duda. – Tutaj, w Stoczni Remontowej Shipbuilding właśnie trwa realizacja programu Kormoran, który na tym etapie oznacza budowę trzech niszczycieli min dla Polskiej Marynarki Wojennej – wskazywał, dodając, że pierwszy – „Kormoran” już pływa, „Albatros” jest poddawany testom morskim, a „Mewa” niedługo do nich dołączy.

Remontowa Holding to największa stoczniowa grupa kapitałowa w Polsce, lider branży przemysłowej w regionie, która skupia ponad 20 firm.

Poleć znajomemu