Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 marca 2021

Akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

Prezydent i inne osoby idą leśną drogą   |   Leśnictwo Bączki, Nadleśnictwo Garwolin | Akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Leśnictwo Bączki, Nadleśnictwo Garwolin | Akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Leśnictwo Bączki, Nadleśnictwo Garwolin | Akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Leśnictwo Bączki, Nadleśnictwo Garwolin | Akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Leśnictwo Bączki, Nadleśnictwo Garwolin | Akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Prezydent Andrzej Duda, sadząc drzewa w Leśnictwie Bączki (Nadleśnictwo Garwolin), zainaugurował ogólnopolską akcję „Łączą nas drzewa”.

 

Prezydentowi towarzyszyła Minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef KPRP, a także Edward Siarka, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.

 

Posadzone zostały gatunki drzew o znaczeniu biocenotycznym, które sprzyjają bioróżnorodności i pozwalają stworzyć jak najlepsze warunki dla ptaków i innych zwierząt, urozmaicają krajobraz, pełnią funkcję pielęgnacyjną, a także nektarodajną.

 

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Lasów odbywają się pod hasłem: „Odbudowa lasów: droga do odnowy i dobrego samopoczucia”. Z tej okazji Ministerstwo Klimatu i Środowiska przy współpracy z Lasami Państwowymi, przygotowały specjalną akcję „Łączą nas drzewa”, która potrwa do końca kwietnia. Jej celem jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w przyrodzie. Zwiększanie lesistości jest trwałym elementem polityki ekologicznej państwa. Polska znajduje się w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów, które zajmują już blisko jedną trzecią obszaru naszego kraju.

♦♦♦

 

Zobacz także: Akcja „sadziMY” z Parą Prezydencką Para Prezydencka zainaugurowała akcję „sadziMy” Młode drzewka z okazji Światowego Dnia Ziemi Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy odbywa się akcja „sadziMY”. Inauguracja I edycji przedsięwzięcia miała miejsce w kwietniu 2019 r. Wówczas Para Prezydencka wspólnie z 1000 uczestników wzięła udział w sadzeniu drzew w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, także zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 r. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczyła 300 tysięcy sztuk – 100 ha nowego pokolenia lasu.

 

Inauguracja II edycji miała miejsce 18 września 2020 na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz. Prezydent z Małżonką, wspólnie z harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych i pracownikami administracji publicznej, posadziła kilkadziesiąt tysięcy nowych drzew na powierzchni blisko 6,5 ha.
 

Poleć znajomemu