Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 11 lutego 2021

Zaprezentowano urządzenie wykrywające koronawirusa z oddechu

Prezydent stoi i wita się z władzami spółki   |   Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezydent Andrzej Duda odwiedza siedzibę firmy ML System S.A. Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezydent Andrzej Duda odwiedza siedzibę firmy ML System S.A. Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezydent Andrzej Duda odwiedza siedzibę firmy ML System S.A. Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezentacja stworzonego przez firmę ML System S.A. urządzenia wykrywającego koronawirusa z oddechu Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezentacja stworzonego przez firmę ML System S.A. urządzenia wykrywającego koronawirusa z oddechu Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezentacja stworzonego przez firmę ML System S.A. urządzenia wykrywającego koronawirusa z oddechu Zaczernie (woj. podkarpackie) | Zaprezentowano stworzone przez firmę ML System S.A. urządzenie wykrywające koronawirusa z oddechu Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezentacja stworzonego przez firmę ML System S.A. urządzenia wykrywającego koronawirusa z oddechu Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezentacja stworzonego przez firmę ML System S.A. urządzenia wykrywającego koronawirusa z oddechu Zaczernie (woj. podkarpackie) | Prezydent Andrzej Duda odwiedza siedzibę firmy ML System S.A.

To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund.

 

– Mam nadzieję, że to odkrycie ułatwi życie społeczeństwom na całym świecie – zaznaczył Prezydent, dodając, że to urządzenie jest niezwykłym przykładem innowacyjnej myśli. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

Andrzej Duda akcentował, że stworzenie urządzenia w prowadzonej przez młodych ludzi podrzeszowskiej firmie, która ma swoje centrum badawczo-rozwojowe jest dzisiaj wielką dumą nie tylko Podkarpacia, ale całej Rzeczypospolitej. – Wierzę, że po badaniach klinicznych, które wkrótce ruszą,  urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji i mam nadzieję rozsławi firmę na całym świecie – mówił Andrzej Duda.

 

 

– Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem; wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii – powiedział z kolei Prezes ML System Dawid Cycoń. 

 

 

 

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszyli Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP oraz minister Adam Kwiatkowski.

 

W styczniu 2020 r. firma ML System S.A. – polski producent modułów fotowoltaicznych i systemów BIPV była jednym z Wystawców PWG podczas wydarzenia „Od COP do Gospodarki 4.0” w Stalowej Woli. W listopadzie 2018 r. Prezydent odwiedził siedzibę firmy ML System S.A. Natomiast w 2016 r. firma została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. WIĘCEJ >>>

 

Prezes ML System S.A. Dawid Cycoń jest członkiem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.

Lokalizacja

Poleć znajomemu