Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 lutego 2021

101. rocznica Zaślubin Polski z Morzem

Prezydent przyklęknął, poprawia szarfę na wieńcu złożonym przed pomnikiem   |   Puck | Prezydent składa wieniec przed pomnikiem gen. Hallera. Fot. PAP/Adam Warżawa Puck | 101. rocznica Zaślubin Polski z Morzem. Fot. PAP/Adam Warżawa

Z okazji 101. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem Prezydent RP Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem gen. Hallera w Pucku.  Zaślubiny Polski z Morzem miały fundamentalne znaczenie gospodarcze dla odradzającej się Rzeczypospolitej – podkreślał.

 

Zobacz także: 100. rocznica zaślubin Polski z morzem [PL/ENG] Andrzej Duda akcentował, że wolna, niepodległa, suwerenna Rzeczpospolita jest dzisiaj częścią wolnego świata, należy do najważniejszych sojuszy jak NATO, jest częścią UE i cieszy się szacunkiem i przyjaźnią sąsiadów.

CAŁA WYPOWIEDŹ >> 

Zobacz także: Szczyt Prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej [PL/EN] Prezydent nawiązał też do odbywającego się na Mierzei Helskiej spotkania Prezydentów Grupy Wyszehradzkiej. – Rozmawiamy o ważnych sprawach, o przyszłości, która, mam nadzieję, kiedy wreszcie uda nam się pokonać pandemię koronawirusa i kiedy przezwyciężymy wszystkie związane z tym trudności gospodarcze będzie bardzo dobrą przyszłością dla naszych krajów i narodów – powiedział.

Lokalizacja

Poleć znajomemu