Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 28 stycznia 2021

Prezydent o szpitalu MSWiA w Głuchołazach: To pierwsza taka placówka i pierwszy taki oddział w Europie

  |   Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Prezydent odwiedza w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID19 Briefing Prezydenta przed Szpitalem Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach Briefing Prezydenta przed Szpitalem Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach

To pierwsza taka placówka i pierwszy taki oddział w Europie. Jesteśmy w tym zakresie absolutnie pionierami i muszę powiedzieć, że z całą pewnością jest to powód do dumy – mówił Prezydent w Głuchołazach przed Szpitalem Specjalistycznym MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID-19. Realizowany tam specjalny program fizjoterapii i rehabilitacji ma charakter pionierski, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

 

Zobacz także: Wypowiedź po wizycie w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach – Dzisiaj cała Europa i cały świat jest dotknięty pandemią koronawirusa. Wszędzie są osoby, które chorowały, wszędzie są osoby, które są ozdrowieńcami – też należę do tej grupy. Wiele z tych osób potrzebuje właśnie wsparcia, rehabilitacji. Cieszę się, że my jesteśmy tymi pierwszymi, którzy zaczęli to realizować, i że polska medycyna i fizjoterapia wyznacza w ten sposób nowe szlaki pomocy ludziom – podkreślił Andrzej Duda.

 

 

Prezydent zapowiedział także, że w najbliższych tygodniach zostanie zainaugurowana Rada ds. Ochrony Zdrowia w ramach nowej Narodowej Rady Rozwoju. Jednym z pierwszych tematów, którymi zajmie się Rada będzie kwestia zwiększenia dostępności terapii rehabilitacyjnej dla osób po COVID-19.

 

Poleć znajomemu