Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 września 2015

"Trzeba stwarzać jak największe możliwości samorozwoju"

  |   Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni Para Prezydencka na inauguracji roku szkolnego w Jastarni

Ogromnie się cieszymy, mówię to w imieniu moim i przede wszystkim mojej małżonki, że możemy być tutaj dzisiaj z wami na tej ważnej uroczystości – mówił we wtorek w Jastarni prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą wziął udział w inauguracji roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II.


Prezydent przypomniał również, że jego żona "musiała przerwać wykonywanie zawodu nauczyciela". - Ale pewnie do niego kiedyś wróci, bo go bardzo kocha - dodał.

 

- Niestety to jest tak, że człowiek się uczy całe życie. Niezależnie od tego, jaki zawód wykonuje. Jeżeli chce go wykonywać dobrze, jeżeli chce być szanowany, jako specjalista, jako ekspert, jako dobry rzemieślnik, musi się uczyć cały czas – zwrócił się do uczniów prezydent. Zobacz także: "Niech nowy rok szkolny przyniesie wiele powodów do radości i satysfakcji"

 

 

Andrzej Duda odniósł się do słów św. Jana Pawła II: "Wielki jest człowiek, który zawsze chce się uczyć". Hasło było umieszczone na ścianie, na tle której odbyła się uroczystość.

 

- Tak to jest, że wcale nie będzie tego dnia, że zakończycie szkołę i już więcej nie będziecie się musieli uczyć w ogóle. Dlatego warto się przyzwyczajać, bo to potem trwa całe życie – powiedział.  

 

Prezydent przywołał też słowa, które napisał do jednej z uczennic na Twitterze: „Głowa do góry, już za dziesięć miesięcy będą wakacje, tylko dobrze by było, żeby były zasłużone!”.

 

Andrzej Duda podkreślił, że to dobrze, że władze gminy poważnie traktują swoich mieszkańców, żeby mogli uczyć się w jak najlepszych warunkach. - Brawa dla pana burmistrza, brawa dla rady! Szkoła rzeczywiście prezentuje się pięknie i można powiedzieć, że pod tym względem mogłaby stanowić wzór – powiedział.

 

Prezydent życzył uczniom, aby ten rok szkolny „szybko i lekko minął i zakończył się jak najlepszymi rezultatami”. Złożył także najlepsze życzenia gronu pedagogicznemu. – Życzę Państwu, żeby ten rok był dla was także lekki – i w zakresie uczenia, i w zakresie samorealizacji. Żebyście mieli takich uczniów, z których można być dumnym. Myślę, że na tej sali jest takich bardzo wielu – zaznaczył.

 

- Chciałem też życzyć i nauczycielom, i rodzicom, żebyście Państwo zadowoleni z władz, nie tylko tych władz samorządowych, ale także tych władz centralnych, bo doskonale wiecie o tym, że również i ta wielka polityka wpływa na to, jak wam się pracuje, jakie macie warunki, na ile możecie sobie pozwolić w zakresie edukacji – mówił Andrzej Duda. - Trzeba stwarzać i państwu i uczniom jak największe możliwości samorozwoju – podkreślił.

 

Andrzej Duda zachęcał także miejscowych uczniów, by uczyli się języka kaszubskiego. - Dobrze byłoby, żeby jak najwięcej z was ten język znało i go pielęgnowało, bo jest on językiem pięknym, który ubogaca Polskę - oświadczył prezydent.

 

Dla prezydenta i jego małżonki dzieci przygotowały przedstawienie, w którym padły m.in. słowa o Polsce w Europie, w której prezydentem jest Andrzej Duda. Jak przyznał później prezydent, przedstawienie "bardzo mu się podobało". -Jestem bardzo poruszony i cieszę się, że też wykazały się dużą wiedzą - tłumaczył później dziennikarzom. (inf. własna, PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu