Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 11 września 2021

Ordery i odznaczenia w Dąbrowie Górniczej

  |   Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność” Dąbrowa Górnicza | Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność”

Zobacz także: Obchody 41. rocznicy zawarcia Porozumienia Katowickiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył ordery i odznaczenia byłym działaczom opozycji antykomunistycznej podczas uroczystości z okazji obchodów 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej oraz powstania NSZZ „Solidarność”.


– Jestem ogromnie dumny i zaszczycony, że mogłem wręczyć Państwu te odznaczenia. To był wielki czas pod względem ducha i skutków, które przyniósł – w postaci suwerennej, niepodległej, wolnej Polski, która z podniesioną głową walczy o swoją pozycję, która Jej się należy – podkreślał Andrzej Duda.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

Odznaczeni zostali:

 

w uznaniu wybitnych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i publicznej, za działalność na rzecz transformacji ustrojowej w Polsce

 

KRZYŻEM WIELKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

Piotr ANDRZEJEWSKI

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej, związkowej i społecznej

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

Jan CEGIELSKI
Janusz DROZD
Karol GWOŹDZIEWICZ
Stanisław KRUSZYŃSKI
Zbigniew KUPISIEWICZ
Jan MALAREK
Ryszard NIKODEM
Zofia NOWICKA
Marek NOWICKI
Maciej RATAJCZYK
Franciszek SERAFIN
Ryszard SKUBEK
Krystyna STANISZEWSKA
Andrzej STASZEWSKI
Adam ŻABICKI
Marian ŻUKOWSKI

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

Kazimierz BISKUPEK
Zygmunt CIEŚLICKI
Józef FELA
Andrzej KAMPA
Eugeniusz KARASIŃSKI
Stanisław KNAP
Józef KOWALSKI
Epifaniusz KOŹMA
Marek LINCZOWSKI
Jan ROMAŃSKI
Zbigniew SIEMASZKO
ks. Andrzej STASIAK
Andrzej TOMASZEWSKI
Kazimierz ZADŁUŻNY

 

za zasługi dla Niepodległej

 

MEDALEM STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI

 

Stanisław JANIK
ks. Stanisław KOCOT
Ewa LINCZOWSKA
Michał LUTY
Grzegorz OPALA
Janina SZYMANOWICZ
Lucjan ZAREMBA
 

Poleć znajomemu