Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 lipca 2021

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Lipnicy Murowanej

Prezydent na sali wręcza medale małżonkom   |   Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Lipnica Murowana. Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Prezydent Andrzej Duda, wręczając w Lipnicy Murowanej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, dziękował parom za dawanie przykładu młodym w trudnych czasach, w trudnym świecie, w którym jest tak wiele różnych pokus i pułapek. – Pokazujecie Państwo, że można, a przede wszystkim, że warto być razem, że warto podtrzymywać związek, dmuchać w domowe ognisko, żeby ten żar miłości cały czas w nim był – mówił.

 

Zobacz także: Odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Marię i Lecha Kaczyńskich Ceremonia wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wystąpienie Prezydenta – 50 lecie małżeństwa jest przez Rzeczpospolitą podkreślane poprzez nadanie odznaczeń państwowych – za długoletnie pożycie małżeńskie. Ktoś zada pytanie, dlaczego Polska honoruje małżeństwa, które długo były ze sobą? Dlatego, że jest to dla niej ważne. Odpowiedź jest bardzo prosta: trwanie małżeństw jest bardzo ważne dla polskiego państwa – podkreślał Andrzej Duda. 

 

Odznaczeni zostali:

 

MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

 

Państwo Zofia i Włodzimierz CHOCHLIŃSCY

 

Państwo Irena i Jan ĆWIKOWIE

 

Państwo Kazimiera i Szymon DUŚKOWIE

 

Państwo Helena i Edward FITRZYKOWIE

 

Państwo Stanisława i Jan KOŁODZIEJOWIE

 

Państwo Izabela i Andrzej PAPROTOWIE

 

Państwo Maria i Roman PRZYBYŁKOWIE

 

Państwo Krystyna i Władysław RYSAKOWIE

 

Państwo Maria i Stanisław ZIĘBOWIE

 

Poleć znajomemu