Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 grudnia 2015

Powołanie Ministra Energii

  |   Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii Powołanie Krzysztofa Tchórzewskiego na urząd Ministra Energii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniami z dnia 1 grudnia 2015 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów, odwołał Krzysztofa Tchórzewskiego z urzędu Ministra - Członka Rady Ministrów oraz powołał go na urząd Ministra Energii.

 

Uroczyste wręczenie aktu odwołania i powołania nastąpiło we wtorek podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

 

Prezydent pogratulował nowemu ministrowi. – Wiem, że doświadczenia, wiedzy i energii panu ministrowi nie brakuje, więc z całą pewnością ten urząd będzie sprawowany bardzo dobrze – powiedział.


Andrzej Duda przypomniał, że teraz Rada Ministrów, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami jest już kompletna. Życzył premier, wicepremierom i wszystkim ministrom powodzenia w pracy. – Trudne zadanie przed Państwem, trudne zadanie przed nami wszystkimi, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo – dodał prezydent.
 

Poleć znajomemu